Pimapen Nasıl Tamir Edilir?


0

Pimapen Nasıl Tamir Edilir?

Her ne kadar yapımında dayanıklı malzemeler kullanılsa da hammaddesi plastikten olan pimapenler zamanla sürekli açma kapama işlemi sonucunda deformasyona uğrar. Bu tür durumlarda en iyi çözüm konusunda uzman bir pimapen tamircisi çağırmak olacaktır.  Fakat günlük kullanıma bağlı olarak oluşan pimapen arızalarında hayat kurtaran birkaç çözüm mevcuttur. Gelin bunlara beraber bakalım.

En Sık Karşılaşılan Pimapen Sorunları

Pimapenler hem yandan hem de üstten açılabilen, türünün diğer örneklerine göre daha teknolojik pencere kaplamalarıdır. Pimapenlerde en sık rastlanan sorunların başında pencerenin kapanmaması sorunu gelir. Böyle durumlarda şayet bir pimapen tamircisi çağırmıyorsanız yapmanız gereken pimapeni açıp yan kenarında bulunan plastik emniyet pimini açıp kapatmaktır. Bu işlem sonucunda pencereniz tekrar eski haline dönecektir. Pimapenlerde görülen diğer bir problemse pencerenin üstten açılmaması sorunudur. Bu tarz bir durumda pencereyi yana doğru açıp menteşe ve emniyet pimlerini kontrol etmek ve gerektiğinde sıkıştırmak sorunu çözmenizi sağlayacaktır.

Yine de pimapen tamiratı için yukarıda saydığımız konuların dışında çıkan birçok arıza mevcuttur. Pimapenler zorlu hava koşullarına maruz kaldıklarından zamanla soğuk havanın evin içine daha çok nüfuz etmesine sebep olurlar. Ayrıca zamanla kullanıma bağlı olarak pencere sapları kopabilmekte ve daha başka birçok pimapen arızası ortaya çıkmaktadır.  Bu tür durumlarda yapmanız gereken çevrenizde pimapen tamiratıişlerini yapan bilindik bir firmadan yardım almaktır.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments