Pergola Üretimi Yapan Şirketler


0

Pergola, günümüzde pek çok ülke tarafından üretimi yapılan bir ürün haline gelmiştir. Bu ürünün pazarı, tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Farklı türlerde, farklı malzemeler ile yapılan bu ürünün, arzı olduğu kadar talebi de mevcuttur. Tenteler özellikle Türkiye’de çok fazla talep grupları oluşturmuştur. Bahçeli evlerin vazgeçilmez dekorlarından birisidir. Ancak her ülke, aynı düzeyde kalitede ürün üretememektedir. Çin tarafından üretilen bir pergola ile Almanya tarafından üretilen pergola arasında çok büyük kalite farklılıkları vardır. Günümüzde Türkiye’de Balıkesir Pergole de oldukça başarılı üretici firmalar bulunmaktadır.

Pergola Üretiminin Maliyeti

Bir pergola üretebilmek için, belli başlı malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu malzemeler, üretici firmalar tarafından da üretilebilmektedir. Ancak çoğu firma hammadde üreticilerinden toplu alışveriş gerçekleştirmektedir. Bu malzemelere ödenen bedelin karşılığında, satılan tentelerden kar edilmeye çalışılmaktadır. Küçük bir ürün olmadığından satış süresi de biraz uzundur. Bir pergolanın üretim maliyeti yaklaşık 2.500 TL civarındadır. Ancak bu rakam, üretimde kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre değişkenlik göstermektedir.

Balıkesir Pergola Satışı

Üretici firma, kendisi adına temsilci mağazaları, şehir merkezlerinde açmaktadır. Bu mağazalardan müşteriler, mevcut tenteleri satın alabilmekte veya istediği pergolayı özel olarak ürettirebilmektedir. Üretici firma tarafından mağazalara teslimatlar yapılır ve ürünler mağazada sergilenir. Kurulu halde olanlar teşhir ürünleridir. Kurulu vaziyette olmayan ürünler, mağazaların depolarında yer almaktadır. Gerektiğinde depodan yeni ürünler çıkartılır ve teşhir ürünü olarak sergilenir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments