Panjur Tamiri


0

Panjur Tamiri

Binalarda hem şıklık hem de güvenlik ve güneşten korunma amaçlı olarak kullanılan panjurlar evin değerini arttıran dekorasyon malzemeleridir.  Her ne kadar dayanıklı malzemelerden üretilmiş olsalar da zamanla dış faktörler ve kullanım sonucu eskiyen ve yıpranan panjurlar tamir gerektirebilir.

Teknolojide yaşanan gelişmelerle son dönemlerde otomatik ve motorlu modelleri üretilen panjurlar vardır. Açma kapama işleminin el yordamıyla gerçekleştirildiği eski tip modellerde en sık rastlanan sorun makaranın aşınması problemidir. Bu tip sorunlarda panjur tamiri işleminde makara konusunda uzaman yetkili kişi tarafından kolayca değiştirilir.

Panjur Tamirinde Karşılaşılan Sorunlar

Ağır kış şartlarında veya yaz sıcaklarının etkisiyle yıpranan panjurların makaralarını zamanla değiştirmek gerekir. Bu işlemi basit bir tornavida yardımıyla son kullanıcı da yapabilirken otomatik ve motorlu panjur tamiri işleriniz için konusunda uzman yetkili ve bilindik firmalardan yardım almak gerekmektedir.

Otomatik ve motorlu panjurlarda en sık rastlanan sorunların başında motor mekanizmasının bozulması ve kullanıma bağlı olarak makaraların yıpranması ve kopması gelir. Bunun yanında soğuk ve sıcak havaya maruz kalmaktan dolayı menteşeler kopabilir, panjurun kasnak ve borusunu değiştirmek ve makara mekanizmasını belli periyotlarla yağlamak gerekmektedir.

Panjur tamiri konusunda karşılaşılan diğer sorunlarsa panjurun mekanik aksamında meydana gelen sorunlardır. Bu tarz problemlerde alanında uzman, yetkili ve bilindik bir panjur tamiri firmasından yardım almak evinizin güzel görünmesini sağlayan panjurlarınızın ömrüne ömür katacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments