Her Yerde Kullanılan Tabela Nedir?


0

Her Yerde Kullanılan Tabela Nedir?

Firmaların ya da dükkanların kartviziti anlamına gelen tabelaların reklamcılık anlamında çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Müşterilerin yönlendirilmesini ya da bilgilenmesini sağlayan tabelalar farklı tarzlarda ve şekillerde tasarlanabilmektedir. Peki Tabela nedir? Tabela; plastik, alüminyum, saç, ahşap ya da çelik gibi pek çok malzemeden yapılan, üzerinde firmalara dair bilgilerin yazılı olduğu ürünlerdir.

Firma ya da dükkanların giriş kapılarının üst kısmına asıldığı gibi, cadde ya da sokaklarda yönlendirme amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Uzun yıllardan beri kullanılan tabelaların tasarımı ne kadar farklı olursa müşterilerin de dikkatini çekme olasılığı o kadar yüksek olmaktadır. Tabelaların tasarımı yapılırken pek çok malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler de tabelaların kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir.

Tabelada Kullanılan Malzemeler

Tabela nedir? sorusundan çok, kişiler kullanılan malzemelerin hangileri olduğunu daha çok merak etmektedir. Tabelaların yapımında ağırlıklı olarak sac, alüminyum, pleksi, demir ya da ahşap kullanılmaktadır. Ahşap tabelalar oyma ile şekillendirilebileceği gibi giydirme de yapılabilmektedir.

Sacdan üretilen tabelalarda daha çok baskı uygulanmaktadır. Sac ile talep edilen boyutlarda kesilen tabelaların üzerine yazı ya da logolar baskı makineleri aracılığı ile basılmaktadır. Tabelalar ayaklı olabileceği gibi duvara monte edilebilecek şekilde de hazırlanabilmektedir.

Bir diğer yaygın malzeme ise pleksidir. Düşük maliyetli olan bu malzemeyi genellikle iş hanlarında bulunan dükkanlar tercih etmektedir. İstenilen ölçülerde kesilerek de hazırlanabilmektedir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments