Perşembe , Haziran 30 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Gece Körlüğünün Ciddi Sorunları

Gece Körlüğünün Ciddi Sorunları

gece-korlugu-ve-renk-korlugu-kartelasiGECE KÖRLÜĞÜ

Bugün sizlere bir hastalık çeşidi olan Gece Körlüğü hakkında bilgi vereceğiz. Gece körlüğü ışığın az olduğu ortamlarda görememe durumudur veya az görme durumuna denilmektedir. Günümüzde Gece Körlü hastalığına tavukkarası da denilmektedir.

Peki gece körlüğü doğuştan gelen bir hastalık olabildiği gibi sonradan da birtakım etmenlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Gece körlüğü aşağıdaki etmenlere bağlı olarak oluşabilmektedir.

  • Katarakt kaynaklı,
  • Miyopi kaynaklı,
  • Bazı ilaçların Kullanımı kaynaklı,
  • A vitamini eksikliği kaynaklı olabilmektedir.

Peki Gece Körlüğü Olanlar Ne Yapmalıdır?

Hastalık sonradan meydana gelmiş ise yukarıda saydığımız 4 maddelik faktörlerden uzak durulması gerekmektedir. Örneğin A B C markalı ilaçlar kaynaklı sizlerde oluşacak gece körlüğü durumunda hemen uzak durmalısınız. Birden fazla ilaç kullanıyorsanız teker teker kullanarak hangi ilaç kaynaklı ise duruma göre davranarak olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak eğer gece körlüğü hastalığına sahip iseniz en kısa sürede doktorunuza başvurmayı unutmayınız. Bizim burda yazdıklarımız bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle tedavi değildir.

Bir önceki yazımız olan Uydu Firması başlıklı makalemizde Uydu Firması hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır?

Alafranga Tuvalet Neden Tıkanmaktadır? Gündelik koşturma içinde tuvalet tıkanıklığı sorunu hem hiç beklenmeyen hem de ...

Bir cevap yazın