Cuma , Mayıs 27 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Duşakabin Servis ve Montaj

Duşakabin Servis ve Montaj

Duşakabin Servis ve Montaj

Günümüzde banyolarda küvetin yerine alandan tasarruf etmek için duşakabin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Duşakabinler banyolarda hem az yer kaplar hem de kullanıcılara daha rahat duş yapma olanağı sağlar. Genellikle yapı marketlerinde veya üretici firmaların yetkili satıcılarında hazır halde satılan duşakabinlerin montajı kolayca yapılmaktadır. Satın alınan ürünle birlikte verilen kitapçıkta kurulum kılavuzu bulunur. Son kullanıcı dilerse montaj işlemini kendisi gerçekleştirebileceği gibi aynı zamanda satın aldığı firma ya da yetkili servis aracılığıyla da kurulum yapılabilmektedir. Duşabakin montajında dikkat edilmesi gereken kritik nokta montaj işlemi sonrasında duşakabinin su geçirmezlik testine tabi tutulmasıdır.

Duşakabinlerde Karşılaşılan Sorunlar

Yapımında her ne kadar dayanıklı malzeme kullanılsa da duşakabinlerin belli parçaları zamanla deformasyon göstermektedir. Özellikle duşakabin kapılarında zamanla kullanımdan ötürü açılıp kapanma sorunu yaşanır. Buna neden olan kapıların menteşelerinin zamanla suya maruz kalarak deforme olması ve işlevlerini yerine getirmemesidir.

Bunun dışında şayet duşakabin montajı sırasında gerekli yerlere silikon çekilmemişse su sızdırma problemiyle karşılaşılır. Bu problemi çözmek için duşakabin servis ve montaj hizmeti veren yetkili firmayla irtibata geçmek gerekir. Firmadan gelen personel duşakabinin duvarla birleştiği bölümlere ve tabanına silikon çekerek probleminizi çözecektir.

Bazen kullanıma bağlı olarak teknik hatalar da veren duşakabinlerde en sık rastlanan problemlerden biri rulman kırılmasıdır. Bu sorunun kaynağı sürekli deterjan ve su ile temas halinde olan rulman parçasının zamanla deforme olmasıdır ve çözüm olarak bu parçaya belli periyotlarla vazelin sürülmesi önerilir.

Bir önceki yazımız olan Kartal Pimapen Tamiri başlıklı makalemizde Kartal Pimapen Tamiri ve pimapen tamiri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Pimapen Tamiri

Pimapen Tamiri Ülkemizde pimapen kullanımı gerek güvenlik gerekse ısı yalıtımı açısından sunduğu avantajlarla yıllar içinde ...

Bir cevap yazın