Perşembe , Haziran 30 2022
Son Haberler
Anasayfa / İletişim / Cam Kapı Tamiri

Cam Kapı Tamiri

Cam Kapı Tamiri

Günümüzde her geçen gün gelişen teknolojiyle beraber kapılar da görsel yönden zenginleşmiştir. Bina ve iş yeri girişlerinde artan oranda cam kapıların tercih edildiği görülmektedir.

Cam kapılar her ne kadar dayanıklı malzemelerden yapılsa da zamanla açılıp kapama ve yanlış kullanım sonucunda meteşe, kapı motoru, kilit ve kapı kulpları bozulmaktadır.

Bu yüzden belli aralıklarla cam kapı tamiri hizmeti almanız gerekebilir. Böyle durumlarda cam kapınızı monte eden firma ya da çevrenizde cam kapı tamiri işleri yapmış olan konusunda uzman işletmelerden yardım almak faydalı olacaktır.

Cam Kapı Tamirinin Püf Noktaları

Cam kapıların en sık bozulan parçalarının başında cam kapı motoru gelmektedir. Bu parça cam kapının açılıp kapanırken bekleme yapmasını sağlayarak kapının yavaşça kapanmasını sağlar.

Kapının sert kapanmasının önüne geçen cam kapı motoru sayesinde kapının temperli camının kırılmasının önüne geçirilir.

Cam kapı tamiri işleminde sık rastlanan diğer bir sorun da kapının menteşelerinin gevşemesi veya yerinden çıkmasıdır. Böyle durumlar genellikle yanlış kullanım sonucu veya yılların verdiği açma kapama sonucunda oluşur.

Ayrıca krom, metal ve çelikten yapılan kapı kolları zamanla hızlı çarpma ve çekme sonucunda deformasyona uğradığından cam kapı tamiri sırasında değiştirilmesi gerekebilir. Cam kapı tamirindekarşılaşılan diğer bir sorunsa kapı kilidi tamiri işlemidir.

Kapı kilidinin içinde anahtar kırılması veya zorlama gibi durumlarda bozulan cam kapı kilidi tamirat işlemi sırasında sorunsuz bir şekilde değiştirilir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Online Market başlıklı makalemizde balikesir online market, balıkesir market ve balıkesir sanal market hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Balıkesir Ev Tadilatı Süreçleri

EV TADİLATINDA SIRALAMA Ev tadilatı yapmak isteyen kişiler için öncelikli olarak ev tadilatında sıralama yapılması ...

Bir cevap yazın