Balıkesir Çelik Pergola


0

Balıkesir Çelik Pergola

Pergola, bahçeli ev sahibi olan insanların, büyük bahçelerine dekor amacıyla yerleştirdikleri bir gölgeliktir. Bu gölgelikler, kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Balıkesir Pergola ‘lar çoğunlukla bahçeli evlerde, balkonlarda ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu tenteler, mevsimsellik özelliğine de sahiptir. Yazlık ve kışlık olan tentelerin yapısı, branda kumaşı ve üretim malzemesi bakımından belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Kışlık olan pergolalarda, ağır malzemeler kullanılmaktadır. Bunların arasında en dayanıklı ve en kullanışlı olanı ise çeliktir. Çelik, genel olarak yapı inşalarında temel malzemelerden birisidir. Ayrıca doğal faktörlere karşı uzun yıllar boyunca dayanabildiği için, her sektörde üretim için kullanılabilmektedir. Çelikten üretilen pergolalar, kış ayları için oldukça elverişlidir. Çünkü, soğuk havalarda büzüşme süresi en uzun olan maddelerden birisidir. Ayrıca suya maruz kaldığında, hemen deforme olmamaktadır.

Balıkesir Çelik Pergola Üretimi

Çelik pergola üretimi, diğer maddeler ile üretilen pergolaların üretim sürecine göre daha zahmetlidir. Öncelikle çelik bloklar, uygun ısıya getirilmekte ve iskelet haline getirilmesi için biçimlendirilmektedir. Çelik bloklar, katlanarak ayakları ve çatı bölümünü oluşturmaktadır. Ancak ısıdan dolayı, çelik blokların kat yerlerinde bazı kırılmalar ortaya çıkmaktadır. Bu kırılan noktalar, kaynak ile birleştirilmektedir. Sonrasında çelik blokların tamamı soğutmaya alınır ve katılaşması için beklenir. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra, uygun renge boyanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Balıkesir Çelik Pergola Montajı

Satın alınan pergola, üretici firmanın ekibi ile müşteriye teslim edilmektedir. Bahçenin uygun bir noktasında montaj işlemine başlanır. Çelikten ayaklar, toprağa sabitlenmekte ve tente çatı bölümüne gerilmektedir. Ardından kullanıma hazır hale gelmektedir.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments