Cuma , Mayıs 27 2022
Son Haberler
Anasayfa / Firma Tanıtım / Balıkesir Çelik Pergola

Balıkesir Çelik Pergola

Balıkesir Çelik Pergola

Pergola, bahçeli ev sahibi olan insanların, büyük bahçelerine dekor amacıyla yerleştirdikleri bir gölgeliktir. Bu gölgelikler, kullanım amaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Balıkesir Pergola ‘lar çoğunlukla bahçeli evlerde, balkonlarda ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca bu tenteler, mevsimsellik özelliğine de sahiptir. Yazlık ve kışlık olan tentelerin yapısı, branda kumaşı ve üretim malzemesi bakımından belirgin farklılıklar bulunmaktadır. Kışlık olan pergolalarda, ağır malzemeler kullanılmaktadır. Bunların arasında en dayanıklı ve en kullanışlı olanı ise çeliktir. Çelik, genel olarak yapı inşalarında temel malzemelerden birisidir. Ayrıca doğal faktörlere karşı uzun yıllar boyunca dayanabildiği için, her sektörde üretim için kullanılabilmektedir. Çelikten üretilen pergolalar, kış ayları için oldukça elverişlidir. Çünkü, soğuk havalarda büzüşme süresi en uzun olan maddelerden birisidir. Ayrıca suya maruz kaldığında, hemen deforme olmamaktadır.

Balıkesir Çelik Pergola Üretimi

Çelik pergola üretimi, diğer maddeler ile üretilen pergolaların üretim sürecine göre daha zahmetlidir. Öncelikle çelik bloklar, uygun ısıya getirilmekte ve iskelet haline getirilmesi için biçimlendirilmektedir. Çelik bloklar, katlanarak ayakları ve çatı bölümünü oluşturmaktadır. Ancak ısıdan dolayı, çelik blokların kat yerlerinde bazı kırılmalar ortaya çıkmaktadır. Bu kırılan noktalar, kaynak ile birleştirilmektedir. Sonrasında çelik blokların tamamı soğutmaya alınır ve katılaşması için beklenir. Soğuma işlemi tamamlandıktan sonra, uygun renge boyanır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Balıkesir Çelik Pergola Montajı

Satın alınan pergola, üretici firmanın ekibi ile müşteriye teslim edilmektedir. Bahçenin uygun bir noktasında montaj işlemine başlanır. Çelikten ayaklar, toprağa sabitlenmekte ve tente çatı bölümüne gerilmektedir. Ardından kullanıma hazır hale gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Seçim için Afiş Branda Hizmeti başlıklı makalemizde balıkesir seçim afişi, Balıkesir Seçim Afişi Dijital Baskı ve balıkesir seçim branda hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bunlara Bakmak İster misiniz ?

Pimapen Tamiri

Pimapen Tamiri Ülkemizde pimapen kullanımı gerek güvenlik gerekse ısı yalıtımı açısından sunduğu avantajlarla yıllar içinde ...

Bir cevap yazın