Bağcılar Kaliteli Anaokulu’nun Nitelikleri


0

Bağcılar Kaliteli Anaokulu’nun Nitelikleri

Anaokulu; hem çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlanması hem de çalışan anne babaların çocuklarını güvenli bir kuruma bırakmaları noktasında önemli bir eğitim kurumudur. Türkiye’de geçmişte anaokuluna giden çocuk sayısı bir hayli az iken kadınların aktif olarak iş hayatında bulunması dolayısıyla bu sayı her geçen gün artmaktadır. Çocuğunu anneannesine veya babaannesine bırakmak istemeyen aileler çareyi anaokuluna göndermekte bulurlar. Bu noktada, anaokullarının sayısının da arttığı hesap edildiğinde hangi anaokulunun en iyisi olduğunu bulmak önem kazanmaktadır. Birçok ebeveynin aklında Bağcılar kaliteli anaokulunun nitelikleri nelerdir sorusu yer almaktadır.

Bağcılar Anaokulları Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

İyi bir anaokulunun her şeyden önce çocuğun evine yakın olması gerekmektedir. Trafikte geçirilen saatler; çocuğun kendisini kötü hissetmesine sebep olacaktır. Ayrıca, çocuğun ailesinden ilk kez ayrıldığı hesap edildiğinde evine yakın bir anaokuluna gitmesi, kendini güvende hissetmesi noktasında önemlidir.

Bağcılar kaliteli anaokulunun nitelikleri arasında fiziki imkanların olduğunu söylemeliyiz. Fiziki imkanları yetersiz olan bir anaokulunun küçük çocuklar için tehlikeli olduğunu dile getirmek gerekir. Mutfak, tuvalet ve oyun alanlarının hem geniş hem de hijyenik olması şarttır. Bunun yanı sıra, anaokulunun zemininin yumuşak olması gerekir. Aksi takdirde, sert zeminlerde çocukların düştükleri zaman zarar görme riskleri yer almaktadır.

Bağcılar kaliteli anaokulunun nitelikleri demişken eğitim programını es geçmek olmaz! Bu noktada, anaokulunun her çocuğun bireysel ve kültürel farklılıklarına uygun olarak eğitim programı hazırlaması şarttır. Her çocuğun kendine özgü becerileri bulunmaktadır. Bu becerilere uygun bir anaokulu eğitimi alan çocuk kendisini daha mutlu hissedecektir. Bunun yanı sıra, çocuğun yeteneklerini keşfetmesi bakımından aldığı eğitimin niteliği önemlidir. İşini en iyi şekilde yapan, çocukların yaş ve zeka seviyesine uygun eğitim veren öğretmenler ile anaokulu eğitim süreci en iyi şekilde tamamlanacaktır.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlence Eğlence
0
Eğlence
İnekce İnekce
0
İnekce
Aşk Aşk
0
Aşk
Komik Komik
0
Komik
Aman Allah'ım Aman Allah'ım
0
Aman Allah'ım
Kazanç Kazanç
0
Kazanç
admin

0 Comments