Bağcılar Anaokulu Eğitici Etkinlikler


0

Bağcılar Anaokulu Eğitici Etkinlikler

Anaokulu seçimi konusunda zorlanan velilerin dikkat etmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Okul öncesi eğitim kurumunun hangi eğitici etkinliklere yer verdiği oldukça önemlidir. Bu noktada, Bağcılar anaokulu eğitici etkinlikler; veliler tarafından yerinde gözlemlenmesi gereken faaliyetlerden meydana gelmektedir.

Anaokulu Eğitici Etkinlikler Nelerdir?

Okul öncesi veya çocuk gelişimci öğretmenlerin eğitici etkinlikler konusunda yaratıcı olması gerekir. Çocukların bu dönemde yalnızca temel derslerle veya İngilizce ile vakit geçirmesinin dışında bu dersleri faydalı etkinliklerle öğrenmesi önem taşımaktadır. Bu sayede, çocukların öğrenmiş oldukları bilgiler daha kalıcı ve faydalı olur. Matematik, drama, sanat, oyun, fen, müzik, okuma etkinlikleri gibi faaliyetlerin anaokulu öğrencileri için hayati öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Anaokulu eğitici etkinlikleri arasında geometrik şekilleri öğreten etkinliğin ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Kare, üçgen, dikdörtgen, çember gibi geometrik şekillerin renkli kartonlar kullanılarak çocuklara oyunlar eşliğinde öğretilmesi doğru olacaktır. Bunun yanı sıra, fen bilgisi etkinlikleri kapsamında çocukların bitki yetiştirmesi sağlanabilir. Fasulye çimlendirme etkinliği hem eğlenceli hem de gözlemleyerek öğrenme noktasında önemli bir faaliyettir.

Çocukların anaokuluna uyum sağlaması için okulun ilk gününde drama etkinliği yaptırılmalıdır. Bu sayede, çocukların diğer arkadaşlarıyla oyunlar oynayarak tanışmaları sağlanmalıdır. Sanat etkinliği kapsamında kağıt kaplama etkinliği ile çiçek yapımı faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra, patates baskısı gibi etkinliklerin de çocuklar için öğretici ve eğlenceli olabileceğini söylemek mümkündür.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments